e tuning zone! Free Downloads Friday, 17-05-2024, 6:43 PM

Welcome Guest
RSS

Main | Registration | Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Extra Zone! » Politica » Democratie sau comunism???
Democratie sau comunism???
ZizouDate: Sunday, 16-11-2008, 2:33 AM | Message # 1
Sergeant
Group: Administrators
Messages: 39
Status: Offline
Care dintre cele doua regimuri politice le preferati si de ce?

Man himself has become God and laughs at his destruction.
 
edy1976kDate: Sunday, 16-11-2008, 11:12 AM | Message # 2
Sergeant
Group: Moderators
Messages: 23
Status: Offline
Democratie!
Am prins destul si din comunism si nu as mai vrea! Ce era bine atunci: aveai un loc de munca asigurat si o casa! Dar totul era sub control, libertate prea putina, fara TV(inafara de odele si congresele lor), fara internet,curent si apa cu portia,..., si cel mai rau era cu mancarea si cele necesare unei vieti normale! Daca nu aveai relatii sau nu erai in partid , era de rau.
Nici acum nu e super bine, dar depinde de noi sa ne facem viata mai buna! Avem posibilitati mult-mult mai multe, acces la informatii, la dreptul de cuvant ( chiar daca de multe ori nu te asculta mai nimeni). Un loc de munca il gasesti, daca vrei cu adevarat si daca nu suporti sa lucrezi pentru altul atunci o poti face pe cont propriu (cazul meu). Cu locuintele e mai dificil. Preturile au sarit mult prea mult, si nu numai la locuinte!

PM: sunt multe de spus dar sa nu fac un monolog. wink

 
emy4bmwDate: Tuesday, 02-12-2008, 9:47 AM | Message # 3
Admin
Group: Administrators
Messages: 30
Status: Offline
e muuullllt mai bine acuma, dar inca lasa de dorit democratia asta a romanilor.. sad noi avem un fel de democratie comunista...
 
ZizouDate: Thursday, 12-02-2009, 6:05 PM | Message # 4
Sergeant
Group: Administrators
Messages: 39
Status: Offline
Quote (emy4bmw)
e muuullllt mai bine acuma, dar inca lasa de dorit democratia asta a romanilor.. noi avem un fel de democratie comunista...

Ai dreptate Emy,la noi e democratie mai mult teoretic. Eu unul sunt nascut in '92,nu am prins deloc din comunism,dar din cate am citit si auzit pot afirma ca democratia in sine e un regim mult mai convenabil din orice punct de vedere decat comunismul. Uite unde ne-au dus cei zeci de ani de comunism,suntem la coada Europei din multe puncte de vedere,nu exportam nimic,prin urmare economia tarii e la pamant.


Man himself has become God and laughs at his destruction.
 
emy4bmwDate: Thursday, 21-05-2009, 12:37 PM | Message # 5
Admin
Group: Administrators
Messages: 30
Status: Offline
cand nu ai relatii economice( ma refer la export, si in nici un caz la import) cu alte tari, nu ai cum sa te dezvolti... si asta se vede enorm de mult in tara noastra. sad trist, ca am putea fi in varful europei cu resursele naturale pe care le detinem, dar aici deja intervine interesele proprii ale alesilor nostri "dragi" din parlament, guvern... fucntionari... primari... etc sad Romania e corupta si nu stiu cand vom scapa de coruptia asta
 
Forum » Extra Zone! » Politica » Democratie sau comunism???
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2024